Moravský gin útočí na Britský trh

Co mají společného anglický Craft Gin Club a český gin? Ještě donedávna o
sobě nevěděli, dnes už je ale vše jinak. Exkluzivní klub v sobě sdružuje ginové
nadšence a pravidelně jim servíruje ty nejlepší malosériově vyráběné giny z celého
světa. Našli byste tu jak ginové stálice, které jsou známé i u nás, tak značky, o jejichž
existenci má běžný člověk sotva ponětí.

Je obrovským úspěchem se to takové společnosti dostat. Teď se to povedlo prvnímu ginu z České republiky. Je jím moravský TŌSH Gin z těšetické palírny nedaleko Olomouce.


Úspěch je to hned dvojí. Znamená totiž nejen ocenění kvality produktu v jedné z
nejtradičnějších zemí ginu, ale také otevírá dveře v rámci distribuce na britském trhu. Tvůrci ginu z těšetické TŌSH Distillery se tak se svým produktem mohou sebevědomě zařadit mezi vybranou ginovou společnost.

To, jak moc okouzlil moravský gin milovníky tohoto spiritu za Lamanšským průlivem,
svědčí i zařazení TŌSH Ginu do rubriky Gin of the Month, kde je nejen jemu, ale i tvůrcům a palírně věnována značná pozornost.

Jiří a Barbara Omelkovi tak mohli detailně představit nejen sebe a gin, ale také historii a celkovou vizi své výroby. A že bylo co představovat. Jejich unikátní moravský destilát si bere inspiraci z klasických suchých ginů, zároveň ale do sebe umně vetknul to nejlepší, co nabízí úrodná moravská Haná. Navazuje na tradici výroby Gin Tonu, jednoduchého ginu, jenž byl v Těšeticích vyráběn od roku 1979 a pozvedává jeho odkaz na zcela novou úroveň přidáním několika botanicals, jež přispívají k zesílení ovocných a květinových tónů. Komplexní a silná chuť jalovce a citrusů tak přechází do dlouhé dochuti českého máku, moravského sladkoplodého jeřábu a šípku.

Tato kombinace zajišťuje úžasný zážitek nejen při popíjení samotného ginu, ale také při jeho použití v nejrůznějších koktejlech. A když se k tomu všemu přidá výroba na historickém kotlíku pro destilaci whisky, nemůže být ani divu, že si tohoto lokálního řemeslného ginu všimli i v Anglii.

Unikátní obsah si ale zaslouží i unikátní obal. Každou láhev TŌSH Ginu tak střeží
medvěd Hector znázorňující sílu ginu, jenž je, stejně jako celá etiketa, dílem talentovaného designéra Martina Hudáka z Atelieru3M. A i když ostatní giny z palírny mají na svých lahvích myš nebo srnku, etiketa, ale také obsah, jsou stále rozpoznatelné a jasně odkazující na palírnu TŌSH.

V každém případě je potřeba takový úspěch oslavit. Proto bude od 10. 5. do 31. 5.
TŌSH Gin při této příležitosti na e-shopech vybraných partnerů k dostání s 10% slevou.
Objevte i Vy kouzlo unikátního moravského ginu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.